Καταδικάζω απερίφραστα τις προσβλητικές και απαράδεκτες δηλώσεις του Προέδρου του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Τήνου-Άνδρου. Τέτοιες δηλώσεις τραυματίζουν ψυχές και φθείρουν τον Πολιτισμό μας. Τα ανθρώπινα δικαιώματα και η προστασία της ανθρώπινης αξιοπρέπειας δεν μπαίνουν σε καμία ζυγαριά και ισχύουν για όλους. Δεν υπάρχουν παιδιά κατώτερου Θεού. Ο Κύριος δίδαξε την ισότητα, την αγάπη και τον σεβασμό προς τον συνάνθρωπο.
![](https://static.wixstatic.com/media/af491f_49086d59b8f048e1b7644e35d697ee3a~mv2.jpeg/v1/fill/w_147,h_92,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/af491f_49086d59b8f048e1b7644e35d697ee3a~mv2.jpeg)